Az ötödik magyarországi workshop Szegeden; Idegenforgalmi lehetőségek a Tisza folyó völgyében

Az ötödik magyarországi workshop Szegeden; Idegenforgalmi lehetőségek a Tisza folyó völgyében

Összefoglaló: Ötödik workshopunknak a Szegedi Tudományegyetem Gazdaság-és Társadalomföldrajz Tanszéke adott otthont. A 2019. május 3-án rendezett workshop a Tisza-mente turisztikai fejlődésének kilátásairól szólt „Idegenforgalmi lehetőségek a Tisza folyó völgyében” címmel. A workshop célja volt megismertetni az érdeklődőkkel a Tisza-mente természeti és társadalmi, turizmusba becsatornázható értékeit és a fejlesztési lehetőségeket.

Elsőként Sarnyai Csaba és Josip Lepeš (Újvidéki Egyetem )tartotta meg előadását a szerbiai oldal természeti és társadalmi adottságait bemutatva, melyet szép természetfotókkal illusztráltak. Tóth Bettina (SZTE) a magyarországi oldal természeti és kulturális vonzerőit és azok attrakcióvá válási lehetőségeit vázolta fel, az értékek térbeli elhelyezkedésének szemléltetése segítségével. Kristina Košić (Újvidéki Egyetem) a Vajdaság turizmusának fejlesztési lehetőségeiről tartotta meg előadását, melyben a térség turisztikai adottságait is bemutatta. Míg ezek az előadások a térség értékeiről és fejlesztési lehetőségeiről szóltak, az utolsó két előadás anyaga a potenciális vonzerők fejlesztésének módszereihez adtak iránymutatást. Győri Ferenc (SZTE) prezentációjában a sportturizmus elméleti alapjait és fontosságát vázolta fel, míg Lados Gábor (SZTE) európai vízi turisztikai fejlesztéseket mutatott be jó gyakorlatokként.

Az előadásokat követően hasznos tanácsokat hallhattunk a hallgatóságtól az értékek turizmusba való becsatornázás lehetőségeiről. Az előadásokat és a javaslatokat Kovács Zoltán (SZTE) foglalta össze. A workshop konklúziói segítettek a projektben dolgozók számára turisztikai fejlesztési javaslataik megfogalmazásában és kidolgozásában.